fbpx
upały a kwiaty

Upały a kwiaty

Niecodziennie wysokie temperatury opanowały przez ostatnie dni niemal całą Europę. Klimatyzatory, wiatraki, zimne napoje – to nasze sposoby na ochłodzenie się. Jednak nie tylko ludzie i zwierzęta ciężko znoszą obecne upały. Jak wysokie temperatury wpływają na kwiaty? I jakie floryści mają sposoby, aby Twój bukiet i dekoracje przetrwały gorące, długie godziny w dniu ślubu? 

Kwiaty są bardzo delikatne – szczególnie te cięte. Ich żywotność jest bardzo krótka, zwłaszcza, jeśli są wystawione na mocno nasłonecznione miejsce. Floryści z pewnością dobrze zabezpieczą bukiet i dekoracje, a także zadbają, aby były przechowywane w odpowiednich warunkach. Jednak warto liczyć się z ich opinią już na samym początku planowania uroczystości. Nawet (a może zwłaszcza!) jeśli chodzi o dobór kwiatów i ich ulokowanie w Waszym wielkim dniu. 

Upały a kwiaty – jak dobrze zaplanować wesele w ciepłych miesiącach? 

Wiele Panien Młodych marzy o letnim ślubie. Coraz częściej wybierają także ceremonię w plenerze. Jednak do tego trzeba się odpowiednio przygotować również pod kątem kwiatów. Co zrobić, aby ich kondycja pozostała niezmienna przez wiele godzin?

Przede wszystkim słuchaj swoich florystów. To właśnie oni najlepiej doradzą Ci od wyboru gatunków kwiatów i roślin po idealne miejsce usytuowania kompozycji. 

Niektóre kwiaty są bardziej wytrzymałe od innych – oczywiście, floryści mają swoje sposoby i preparaty na utrzymanie dekoracji w dobrej kondycji. Jednak przy tak wysokich temperaturach nawet najlepszy preparat może nie dać rady i trzeba brać to pod uwagę. Zwłaszcza, jeśli ceremonia oraz wesele odbywają się na zewnątrz. 

Pozostaw swoim florystom pole do działania oraz planowania rozmieszczenia dekoracji florystycznych, nawet jeśli temperatura uniemożliwia ulokowanie ich lub całej ceremonii w miejscu, w którym założyliście na początku. Niewielkie zmiany mogą być konieczne, jeśli kwiaty mają przetrwać i zachwycać gości przez cały dzień. 

Jakie kwiaty są wytrzymałe na upały? 

Poniżej przedstawiamy kilka gatunków, które dobry florysta na pewno poleci na Wasz letni ślub. 

upały a kwiaty
Dziurawiec 
upały a kwiaty
Słoneczniki
upały a kwiaty
Sukulenty
upały a kwiaty
Gerbery 
upały a kwiaty
Orchidea
upały a kwiaty
Kalia etiopska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.