fbpx

Carmello Antonuccio

Jest wybitnym włoskim florystą, jednym z założycieli pierwszej narodowej szkoły florystycznej, w której nauczał przez 18 lat. Charakteryzuje go kreatywność i inwencja, dążące do osiągnięcia harmonii inspirowanej podróżami na Wschód. Jego fascynacja orientem sięga czasów, gdy pracował jako dyrektor artystyczny „Il Rustico spa” oraz „Form Art. Trading” – najważniejszych firm branży florystycznej.

We Włoszech jest jednym z największych specjalistów w zakresie znajomości rynku krajowego i zagranicznego.

Od wielu lat, należąc do ekipy „mode future” z Detroit, współuczestniczy w wyznaczaniu światowych trendów.

Założona przez niego w 1995 roku szkoła, „Laboratorio Idee”, reprezentowana jest przez wydawnictwo „Laboratorio Mediterraneo” – kwartalnik współpracujący z najistotniejszymi czasopismami z branży: „Profil Floral’ oraz „Fori et Foglie” (w tych gazetach mogą Państwo także znaleźć raklamy i dekoracje z użyciem artykułów PLASTIFLORY).

Ważniejsze wydarzenia, w których uczestniczył:

  • w 1989r. był przedstawicielem Włoch na Pucharze Świata w Tokio,
  • wykładał w najbardziej prestiżowych szkołach sztuki florystycznej na świecie (Walencja 1985, Tajwan 1992, San Francisco 1993, Tokio 1993, Knton 1994, Moskwa 1995),
  • w 1995r. założył szkołę “Laboratorio Idee”, w której zaczynając od prostych kompozycji ukierunkował się na dekoracje wnętrz i scenografie,
  • w 1998r. założył czasopismo “Laboratorio Mediterraneo”,
  • w 2002r. został wydawcą “Atmosfere”,
  • od 2002r. jest dyrektorem artystycznym, odpowiedzialnym za zespół dekoratorów i nauczycieli w “Progetto Laboratorio Idee”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.