fbpx

Kompozycje z roślin doniczkowych w firmie Hoerbiger w Bolesławcu

Dobry wewnętrzny klimat w miejscu pracy jest podstawowym warunkiem dla osiągania optymalnej wydajności pracowników. W wielu miejscach pracy powietrze jest zbyt suche i zawiera szkodliwe substancje, które mogą spowodować problemy zdrowotne. Zauważył to zarząd firmy HOERBIGER i postanowili im przeciwdziałać wprowadzając do swojej nowobudowanej firmy w Bolesławcu „zieloną politykę”. Wykonane przez nas aranżacje z roślin doniczkowych mogą spowodować, że miejsce pracy będzie nie tylko zieleńsze, ale przede wszystkim zdrowsze.

Umieszczanie naturalnych filtrów i nawilżaczy powietrza, jakimi są rośliny, może znacząco zmniejszyć skargi na zdrowie pracowników. Rośliny emitują wilgoć do powietrza, wchłaniają gorąco i hałas, wchłaniają i rozbijają szkodliwe substancje.

Ludzie czują się z roślinami w miejscu pracy lepiej, co też ma odzwierciedlenie w zmniejszaniu stresu, jak również takich symptomów jak bóle głowy i znużenie. Badania wykazały między innymi, że pracownicy, którzy spędzają cztery godziny dziennie przed ekranem komputerowym czują się lepiej i są bardziej wydajni, kiedy mają koło monitora umieszczone rośliny.

Przedsiębiorstwa często eksponują piękny bukiet kwiatów na reprezentacyjnym miejscu w recepcji. Ale rośliny nie tylko upiększają wnętrze dla gości – przyczyniają się do tego, że miejsce pracy staje się milsze, bardziej zachęcające i zdrowsze dla pracowników. Przedsiębiorstwa przez wprowadzanie roślin do miejsca pracy mogą zyskać na aspektach zdrowotnych.

W wielu miejscach pracy wentylacja jest nieodpowiednia a palenie papierosów jest nadal dozwolone. W dodatku, wszystkie rodzaje materiałów i maszyny emitują szkodliwe substancje do atmosfery, takie jak: formaldehyd, toluen, benzen, rozpuszczalniki, ozon i substancje chemiczne znajdujące się w tonerach. Nawet w biurach z dobrymi systemami kontroli klimatu, 25% z pracowników jest niezadowolonych z panujących tam warunków.

Pięć powodów dla których warto mieć rośliny w Twoim przedsiębiorstwie:

  1. Rośliny zmniejszają zmęczenie, ból głowy, kaszel i rozdrażnienie oczu do 30%.
  2. Rośliny zmniejszają napięcia między pracownikami.
  3. Pracownicy używający komputery czują się lepiej i są bardziej produktywni z roślinami umieszczonymi blisko monitora.
  4. Rośliny trwale zmniejszyły absencje w pracy spowodowane przez choroby. W badanym norweskim przedsiębiorstwie, kiedy rośliny zostały wprowadzone do miejsca pracy, nieobecności pracowników spowodowanych chorobą spadła od 15% do 5%.
  5. Rośliny zapewniają dobry zwrot poniesionych na nie inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.