fbpx
1

Christmas art & party flowers

W piątek i sobotę odbyła się wystawa prac adwentowych i bożonarodzeniowych wykonanych przez florystyki z pracowni florystycznej Party Flowers. Każdy, kto ceni sobie florystykę na dobrym, wysokim poziomie, powinien był zobaczyć tę wystawę. Była to wspaniała okazja, aby podpatrzeć pomysły profesjonalistów i zastosować je we własnym domu.

W dniach 27-28 listopada w Zamku Kliczków odbyła się wystawa „Christmas art & party flowers ” zorganizowana przez Grupę Florystyczną FLORAND z Bolesławca. Widzowie mogli podziwiać i zakupić dziesiątki dekoracji świątecznych. Jeszcze do świąt efekty wystawy możemy podziwiać w kwiaciarniach BUKIECIARZ, salonie florystycznym AMAZONIA w Bolesławcu oraz w siedzibie pracowni florystycznej PARTY FLOWERS w Bożejowicach.

Celem wystawy było zaprezentowanie szerokiej publiczności rozwiązań aranżacji wnętrz w okresie świat Bożego Narodzenia. Zwiedzający mieli okazję podziwiać specjalnie przygotowane pomieszczenia, do których zostały dobrane dekoracje świąteczne na drzwi, stoły, okna, czy komody. Miłośnicy klasyki i nowoczesności znaleźli tu szereg inspiracji.

Drogę do pomieszczeń wskazywały zapalone świece, których płomienie nastrajały gości świąteczną atmosferą. Monika Dąbrowska, Beata Fila, Gabriela Zagórska, Agata Samsonowicz, Marta Smuk, Marta Meier, Beata Danielewicz – florystyki z Party Flowers oraz dekoratorki Maria Zawrotniak i Barbara Susło zaprezentowały swoje prace w trzech pomieszczeniach, z podziałem na kolorystykę aranżacji.

W pierwszej części wyeksponowano dekoracje w kolorze białym i srebrnym.

W kolejnym pomieszczeniu przedstawiono aranżacje w odcieniach różu i czerwieni.

W ostatnim pomieszczeniu zaprezentowano prace florystyczne w barwach kremowych i brązowych.

Na wystawie „Christmas art & party flowers” zaprezentowano m.in. kompozycje bożonarodzeniowe, stroiki świąteczne, wieńce adwentowe, girlandy, niepowtarzalne choinki, dekoracje stołu, dekoracje świąteczne wykonane przy użyciu roślin doniczkowych. Przedstawiono różne koncepcje wnętrz: od dawnych, klasycznych ozdób i dekoracji, aż po nowoczesne realizacje.

Wystawa cieszyła się dużym uznaniem Bolesławian i mieszkańców okolicy i na stałe zostanie wpisała się w kalendarium imprez kulturalnych organizowanych w okresie bożonarodzeniowym. Wystawę odwiedziły setki mieszkańców miasta i okolicy, wśród których są miłośnicy piękna, przedstawiciele mediów, oraz liczne grupy turystów.

Największym powodzeniem cieszyły się choinki wykonane z faszyny i kwiatów sztucznych i suszonych elementów roślinnych oraz z ciasteczek.

Przez dwa dni wystawę obejrzało kilkaset osób, co było dużym zaskoczenie dla organizatorów, którzy niespełna miesiąc temu zdecydowali się na wernisaż. Mało czasu mieliśmy na odpowiednie przygotowanie wystawy – mówi Andrzej Dąbrowski (koordynator Christmas art & party flowers) – nie ustrzegliśmy się błędów, ale zdobyte doświadczenie, oraz pochlebne i krytyczne uwagi zwiedzających przyczynia się do perfekcyjnego zorganizowania wernisażu już za rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.