fbpx
Bukiet Party Flowers

Ślub dwóch narodowości

Bukiet Party Flowers

 

Jak połączyć tradycje obu kultur?

Nie bez powodu przyjęło się powiedzenie „co kraj, to obyczaj”. Czasami wydaje się aż niemożliwe, aby połączyć odrębne zwyczaje i stworzyć z nich piękną ceremonię, aby zarówno Młodzi jak ich rodziny byli w pełni usatysfakcjonowani. Ślub dwóch narodowości to nie lada wyzwanie, ale też barwne przeżycie dla Was i Waszych bliskich!

Poza formalnościami czeka Was także zaplanowanie ceremonii oraz zabawy weselnej – w tym wypadku, bardzo barwnej i oryginalnej! Warto wykorzystać obyczaje Waszych krajów i kierować się myślą, że oba są równie piękne i ważne – a połączenie dwóch różnych kultur w jedną ceremonię będzie dla Waszych gości świetnym przeżyciem, jak i nauką!

Od czego zacząć, kiedy planuje się ślub dwóch narodowości?

Przede wszystkim, przemyślcie kwiaty i dekoracje! To one nadadzą charakteru Waszej uroczystości. Postawcie na ich dużą ilość, zwłaszcza podczas planowania ceremonii z motywem (lub zwyczajami obu kultur!)

Świetnym pomysłem będzie udekorowanie sali lub kościoła na ślub w barwach dwóch narodowości.

Co mamy na myśli? Na przykład jedna część pomieszczeń może być w kolorystyce flagi kraju Młodej, a druga – Młodego! Taki pomysł jest bardzo oryginalny, a także miły – z pewnością docenią to najbliżsi obojga zakochanych.

Warto pamiętać, że kwiaty to główna dekoracja podczas uroczystości. Dobranie odpowiedniego florysty nie tylko da gwarancję, że spełni on wszystkie Wasze oczekiwania co do wyglądu stroików i wiązanek, ale także sprawi, że pozostanę one w świetnej kondycji przez wiele godzin, nawet w bardzo trudnych warunkach.

Czy są inne opcje?

Drugim sposobem na połączenie obyczajów jest wybranie jednego kraju, aby dominował. Drugi będzie w tym przypadku motywem przewodnim wesela. To bardzo dobry pomysł, aby zaplanować idealny ślub dwóch narodowości!

Jak to zorganizować? Ślub może charakteryzować się muzyką, strojami oraz samym przebiegiem ceremonii zgodnie z kulturą i wierzeniami jednego z Młodych. Wesele zaś będzie dominować barwami, potrawami i muzyką na rzecz drugiego kraju. Przy wyborze takiej opcji – kwiaty także wiele zdziałają! Mogą być one dostosowane osobno do ceremonii, jak i wesela!

Żaden pomysł nie przypadł Wam do gustu?

Jest też trzecia opcja – po prostu wszystko pomieszajcie!

Jaki jest problem, aby Panna Młoda miała suknię zgodną z panującą tradycją w jej kraju, a Pan Młody zrezygnował z klasycznego garnituru na rzecz stroju narodowego? Dlaczego by nie znaleźć zespołu, który dostosuje repertuar dla Was obojga i naprzemiennie będzie grał utwory?

Dzięki wyborze takiej opcji, macie pewność, że bliscy obu stron będą tak samo dopieszczeni. Dodatkowo będzie to świetne doświadczenie dla wszystkich Waszych gości! A jeśli Wam mało – zróbcie wszystko na opak! Panna Młoda niech ubierze się w strój zgodny z obyczajami kraju Młodego, a ten niech postawi na wygląd zgodny z jej kulturą.

Pamiętajcie także, aby znaleźć kreatywnych florystów z głową pełną pomysłów, którzy dostosują się do Waszych potrzeb i obyczajów!

Obejrzyjcie film ze ślubu Sandry i Josepha i zobaczcie, jak oni podeszli do tematu ślubu mieszanego! 

 

 

Ślub i wesele Sandry & Josepha

1 przemyślenie do „Ślub dwóch narodowości”

  1. Pingback: Zamek Kliczków - dekoracja schodów - Party Flowers Bolesławiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.