fbpx
wianek ślubny

Wianek ślubny dla Panny Młodej – inspiracje (dużo zdjęć)

Kiedyś już pisaliśmy na naszym Facebooku (Party Flowers), że to właśnie wianek ślubny a nie suknia jest prawdziwym symbolem dziewictwa. Niegdyś panna, stająca się mężatką, w czasie oczepin miała ściągany wianek i obcinany warkocz. Co ciekawe, to samo robiło się z dziewczętami, które nie zachowały czystości przedmałżeńskiej! To bardzo stara, polska tradycja, którą może jeszcze pamiętają niektóre babcie…

wianek ślubny

Wianek ślubny na głowie Panny Młodej miał też za zadanie chronić małżeństwo przed przeciwnościami losu. Był symbolem pomyślności i szczęścia. Nierzadko wykonywało się go z konkretnych ziół i kwiatów, jak na przykład: mirt, ruta czy rozmaryn.

Dla kogo wianek ślubny?

Czy ślubny wianek pasuje tylko Pannom Młodym z konkretnym typem urody? Kiedyś wprawdzie mówiło się, że wianek mogą nosić tylko blade, jasnowłose kobiety o delikatnych rysach. Jednak nie oszukujmy się, odpowiednio dobrane kwiaty podkreślą urodę każdej Panny Młodej.

wianek ślubny

To zadanie należy do Twojego florysty – tylko odpowiednio wykwalifikowany, posiadający ogrom wiedzy kwiaciarz (lub kwiaciarka!) dobierze odpowiednie kwiaty do Ciebie i całej uroczystości. Sprawi, że zarówno dekoracje sali, kościoła jak i wianek ślubny, butonierka oraz bukiet będą idealnie współgrały ze sobą. Kwiaty to niezwykle istotny element ślubu, dlatego upewnij się, że osoba, z którą podejmujesz współpracę, doskonale rozumie Twoje potrzeby, ma głowę pełną kreatywnych pomysłów i potrafi zaproponować Ci odpowiednie rozwiązania.

wianek ślubny

Wianek ślubny – inspiracje

Jak dobrać kwiaty do swojej uroczystości? Najtańsze i najłatwiej dostępne będą kwiaty sezonowe. Listę z wyszczególnieniem miesięcy znajdziesz w naszej ściądze – kliknij TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy Ci inspiracje, jak może wyglądać wianek ślubny. Możesz zamówić również takie same wianki dla bliskich Ci osób biorących udział w uroczystości – np. druhen!

wianek ślubny

wianek ślubny

Czy Wy też jesteście zachwyceni wiankami z gipsówki? My tak! To najprostsza forma, która nie tylko pasuje każdej Pannie Młodej, ale także idealnie zagra z resztą dekoracji – nawet, jeśli będą w nich użyte rozmaite kwiaty i rośliny!

wianek ślubnywianek ślubnywianek ślubnywianek ślubny

Poniżej jedna z naszych ostatnich realizacji… A Wam, która opcja przypadła najbardziej do gustu? A może miałyście wianki na swoim weselu? Napiszcie nam w komentarzach!

wianek ślubnywianek ślubny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.