fbpx

Dekoracja bożonarodzeniowa – Bazylika WNMP w Bolesławcu

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest przed nas dekorowana kilka razy do roku. Od wielu lat kwiecimy w tym miejscu – właściwie na każdą okazję! Śluby, święta Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia oraz zdecydowana większość pozostałych świąt kościelnych.

Za każdym razem chcemy pokazać coś nowego, zachwycającego oraz zapadającego w pamięć, zarówno duchownym jak i wiernym. Wbrew pozorom – nie jest to proste zadanie! Pomimo iż mamy ponad 20-letnie doświadczenie w branży, wykonanie nowych dekoracji, które przebiją poprzednie i zachwycą nas (oraz Was!), zajmuje trochę czasu.

Ksiądz Damian zadbał o dekoracje niezwiązane z florystyką – my dopełniliśmy całość kompozycjami z kwiatów oraz roślin. W tym roku postawiliśmy na klasyczne rośliny wykorzystywane w świątecznych kompozycjach, jednak łącząc je nietuzinkowo i oryginalnie! W naszych dekoracjach użyliśmy poinsecji (Gwiazda Betlejemska), hippeastrum (potocznie zwane amarylisem), gałązki sosny, świerku, pistacji oraz ostrokrzewu kolczastego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.