fbpx

Dekoracja bożonarodzeniowa – Bazylika WNMP w Bolesławcu

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest przed nas dekorowana kilka razy do roku. Od wielu lat kwiecimy w tym miejscu – właściwie na każdą okazję! Śluby, święta Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia oraz zdecydowana większość pozostałych świąt kościelnych.

Za każdym razem chcemy pokazać coś nowego, zachwycającego oraz zapadającego w pamięć, zarówno duchownym jak i wiernym. Wbrew pozorom – nie jest to proste zadanie! Pomimo iż mamy ponad 20-letnie doświadczenie w branży, wykonanie nowych dekoracji, które przebiją poprzednie i zachwycą nas (oraz Was!), zajmuje trochę czasu.

Ksiądz Damian zadbał o dekoracje niezwiązane z florystyką – my dopełniliśmy całość kompozycjami z kwiatów oraz roślin. W tym roku postawiliśmy na klasyczne rośliny wykorzystywane w świątecznych kompozycjach, jednak łącząc je nietuzinkowo i oryginalnie! W naszych dekoracjach użyliśmy poinsecji (Gwiazda Betlejemska), hippeastrum (potocznie zwane amarylisem), gałązki sosny, świerku, pistacji oraz ostrokrzewu kolczastego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.