fbpx

„Podróże kształcą florystycznie” – Sycylia, 2018

Sporo z Was wciąż pyta o organizowane przez wsparcieflorystow.pl warsztaty pt. „Podróże kształcą florystycznie”. Postanowiliśmy stworzyć jeszcze parę wpisów szczegółowo opowiadających co tam robiliśmy, w jaki sposób doskonaliliśmy warsztat oraz pokazać Wam jakie konkretnie dekoracje wyszły spod naszych rąk!

Zobaczcie też jak wyglądało to rok temu w Toskanii – kliknij TUTAJ. Wtedy skupiliśmy się na doskonaleniu w bukietach okolicznościowych w różnych formach.

Co robiliśmy tym razem na warsztatach?

Kilkunastu florystów z Polski (i nie tylko! Były także uczestniczki ze Szkocji) spotkało się w listopadzie na Sycylii, aby wspólnie szkolić warsztat pod okiem wybitnego florysty Tomasza Maxa Kuczyńskiego. Tym razem postawiliśmy na florystykę ślubną i weselną. Pracowaliśmy w ramach zespołu i stworzyliśmy piękne dekoracje na ślub w plenerze. Zobaczcie w filmie jak wyglądała praca nad kompozycjami oraz koniecznie dajcie znać jak podoba Wam się efekt końcowy naszej pracy!

Na samym początku połączyła nas ogromna pasja – to właśnie miłość do florystyki pozwoliła nam spotkać się w tym pięknym miejscu! Każdy z nas pełen ambicji i chęci dalszego rozwoju, dzięki czemu spędziliśmy bardzo owocnie czas! Inspirowaliśmy się nawzajem, podpowiadaliśmy ciekawe rozwiązania, a co najważniejsze – świetnie się przy tym bawiliśmy! Dlatego właśnie pomimo końca warsztatów, my nadal utrzymujemy kontakt i myślimy o kolejnych wspólnych projektach!

Jak pracować… nie pracując wcale?

Ktoś mądry kiedyś powiedział „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”. To jest właśnie najpiękniejsze, kiedy pasja łączy się bezpośrednio z pracą. Czasami wysiadają nam baterię, bo pracy jest bardzo dużo przez cały rok. Ale wystarczy jeden dzień wolnego, a myślami już uciekamy do najnowszych zleceń i nowych projektów dla Was… Odpoczywając z dala od pracowni staramy się szukać inspiracji, przede wszystkim w naturze, którą ciągle obserwujemy, ale także podpatrując trendy florystyczne u innych kwiaciarzy na całym Świecie! To właśnie pasja rozbudza w nas ciągłą ciekawość i chęć dążenia po jeszcze więcej – współprac, wiedzy, projektów…

Poprzednia edycja w Toskanii była świetna! Wszyscy wróciliśmy wtedy z głowami pełnymi pomysłów i bardzo pozytywnymi odczuciami! Kolejny sukces w tym roku, tylko utwierdził nas w przekonaniu, że warto kontynuować warsztaty w nadchodzących latach!  Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem, zajrzyj koniecznie na www.wsparcieflorystow.pl 

Tam znajdziesz szczegółowe informacje, kiedy i w jakim miejscu odbędzie się kolejna edycja warsztatów florystycznych pt. „Podróże kształcą florystycznie”!

Przepiękne ujęcia oraz film zrealizował dla nas Bernard Łętowski, który towarzyszył nam przez cały czas trwania warsztatów – tutaj znajdziesz jego stronę.

1 przemyślenie do „„Podróże kształcą florystycznie” – Sycylia, 2018”

  1. Pingback: Dekoracja kościoła na Sycylii - warsztaty florystyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.