fbpx

Ślubne trendy florystyczne 2011

W trzecią niedzielę marca odbyły się w Bolesławcu pierwsze Targi Ślubne. Po ilości odwiedzających widać było, że inicjatywa była trafna. Na targach nie mogło zabraknąć stoiska pracowni florystycznej PARTY FLOWERS. Zaprezentowaliśmy kilka zestawów najmodniejszych w tym sezonie bukietów ślubnych i kilka przykładów dekoracji kwiatowych zgodnych z obowiązującymi trendami florystycznymi.

W tym roku będą dominować wszelkie odcienie fioletu, lawendy i purpury. Popularne w tym roku kwiaty to storczyki, hortensje, róże, eustomy. W zestawie zgodnym z tegorocznymi trendami dekoracyjnym pokazaliśmy bukiet ślubny, butonierkę, bukiety dla druhen, oraz dekoracje ze świec. Kompozycje stworzyliśmy z biało-fioletowej eustomy Piccolo, kaliny, trachelium Donker Blauw, liści galax. Największe zaciekawienie wzbudziła rzadko spotykana Scilla Peruviana w kolorze głębokiego fioletu z odrobiną jaskrawej zieleni.

Tradycja i elegancja to kolejny zestaw dekoracji. Przewaga koloru białego z nutą zieleni oraz kwiaty w bogatych kompozycjach są przykładem aranżacji stonowanej i klasycznej zawsze modnej i ponadczasowej. Storczyki cymbidium i dendrobium, eustoma Excalibur Green, róża Green Eye, kalina, gipsówka, liście salal stanowiły główny materiał florystyczny tego zestawu.

Nowoczesny szyk to z kolei połączenie eleganckich i ekskluzywnych dodatków z nowoczesną formą, która może się przejawiać w odważnym połączeniu kolorów, nowoczesnych kompozycjach kwiatowych czy też oryginalnych dodatkach. Do stworzenia tego zestawu zainspirowały nas trendy dominujące w tym roku w modzie i sztuce. Zaprezentowaliśmy dekoracje florystyczne z ciekawą kompozycją kolorów: pomarańcz, róż, fiolet i zieleń. Połączyliśmy: gerberę Allure , hiacynt Delft Blue, różę Aqua, hortensję Mag Ruby, trachelium Donker Blauw,  kalinę w eksperymentalne kompozycje. Czy ktoś się zdecyduje na zastosowanie podobnej kolorystyki dekoracji florystyczny na swój wymarzony ślub?

Nie mogło zabraknąć kompozycji różu i bieli. Róża gałązkowa w odcieniach różu, biała gipsówka uzupełnione elementami z białych piór, atłasowych wstążeczek, perełek to propozycja dla osób gustujących w stylu romantycznym.

Dekoracje z balonów na polskich weselach odchodzą już do lamusa, zastępują je wstęgi szarf z białych i kolorowych lekkich materiałów, lampiony, świeczniki, świecące kamyki, perły czy nawet żywe kwiaty zwisające z sufitu. Coraz rzadziej spotyka się sztuczne kwiaty używane do dekoracji. Trendy zależą od mody dominującej na pokazach mody gdzie lansowane są ciekawe zestawienia kolorystyczne i dodatki dekoracyjne. Decydujący wpływ ma także pora roku i dostępność określonego gatunku kwiatów.

Wpływy zagraniczne spowodowały wzrost świadomości polskich klientów, którzy coraz chętniej poszukują ciekawych i bogatych dekoracji wnętrz na okoliczność przyjęcia weselnego  oraz ukierunkowały działalność polskich florystów i dekoratorów. Coraz częściej modne jest przeistaczanie wesel w eventy. W takich przypadkach rolę główną spełnia dekoracja światłem, które na nudnej sali potrafi wyczarować istną bajkę. Odpowiednio użyte efekty świetlne mogą zasmakować te elementy architektoniczne, które drażnią nasze poczucie estetyki. Możliwości jest bez liku. Światło – wykorzystywane do niedawna jedynie przy organizacji dużych imprez, staje się coraz popularniejsze przy bardziej kameralnych wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.