fbpx

Warto obdarowywać się kwiatami!

15 sierpnia dołączamy Bolesławiec do mapy międzynarodowej florystycznej akcji „The Lonely Bouquet”. W wolnym tłumaczeniu „samotny bukiet”.

Ostatecznym celem tej inicjatywy jest to, aby poświęcić jeden dzień w roku na uszczęśliwienie przypadkowych osób bukiecikami kwiatów. Pomysł zrodził się w Anglii, wśród grupy miłośników kwiatów, którzy w ogrodach uprawiali z pasją swoje rośliny. Dbali o nie, kochali je! Choć nieraz ciężka praca w ogrodzie dała im w kość, to jednak chwile niesamowitych wzruszeń, kiedy mogli obserwować jak rosną i kwitną rekompensowały im z nawiązką ten wysiłek.

Pomyśleli, że warto swoim szczęściem podzielić się z tymi, którzy nie mają ogrodów, nie mogą na co dzień obcować z kolorami i zapachami kwiatów. Postanowili podarować ludziom radość i uśmiech. Już pierwsza akcja pokazała, że ludzie „potykając się” o kwiaty, uśmiechali się, czyli cel akcji został osiągnięty! Idea akcji zainspirowała florystów z całego świata, w tym roku po raz kolejny również Grupa Florystyczna Florand przyłącza się lokalnie do tej kwiatowej inicjatywy.

 

 lonely bouquet 04 lonely bouquet 03

Zdjęcia: www.fleuropean.com

Podstawowa koncepcja akcji „The Lonely Bouquet”:

1. Przygotuj świeże kwiaty, mogą być z Twojego ogrodu lub po prostu z pobliskiej łąki.
2. Przygotuj z nich proste bukieciki i włóż je do pojemników z wodą, najlepiej z recyklingu.
3. Dodaj karteczkę z napisem „Weź mnie!”.
4. Rozstaw bukieciki w różnych miejscach twojej miejscowości.

I to wszystko, na pewno tak przygotowane bukieciki z pewnością wywołają uśmiech na twarzy nieznajomych osób! Jeżeli jesteś otwarty na uśmiech, chciałbyś przyłączyć się do zabawy, czujesz się na siłach, masz kwiaty w swoim ogrodzie, dołącz do naszej akcji! Pomóż uczynić świat lepszym za pomocą kwiatów!

Bolesławianie – 15 sierpnia, przed południem szukajcie „zagubionych bukietów” – zaopiekujcie się nimi!

 lonely bouquet 01 lonely bouquet 02

Zdjęcia: www.fleuropean.com

Bukiet i zdjęcie ilustrujące artykuł – Florand

Pozostałe zdjęcia: www.fleuropean.com

2 przemyślenie do „Warto obdarowywać się kwiatami!”

  1. Znalazlam jeden z bukiecikow 😉 odrazu pojawil mi sie usmiech na twarzy i motylki w brzuchu 😉 Byl sliczy odrazu wkomponowal sie z innymi kwatkami w domu i ma napewno swoj wymarzony domek 😉

  2. Pomysł z bukietami kwiatów pozostawionymi w różnych miejscach Bolesławca – trafiony w 10! Świetna inicjatywa, bardzo mnie ucieszyło kiedy mój mężczyzna, niespodziewanie wręczył mi takie ładne kwiaty. Zdecydowanie była to miła niespodzianka. Pozdrawiam i czekam na więcej tego typu akcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.